System zgłoszeń dla sygnalistów

Drogi współpracowniku, droga współpracowniczko

jeśli w ostatnim czasie byłeś/łaś świadkiem nadużycia w spółce Wielton S.A. – to jest odpowiednie miejsce, by poinformować o tym fakcie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i transparentność spółki. Każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone przez Komisję Przeciwdziałania Naruszeniom. Tego rodzaju informacje o nieprawidłowościach są dla nas bardzo ważne, bo pozwalają na zachowanie dobrego imienia spółki oraz na uniknięcie strat finansowych. Uczciwość i wiarygodność są naszymi priorytetami. Pomóż nam je zapewnić i zwalczać przejawy nieprawidłowości.

Możesz dokonać zgłoszenia anonimowo (korzystając z bezpiecznej skrzynki) lub uzupełnić formularz zgłoszeniowy wprowadzając dane osobowe. Polecamy zarówno założenie bezpiecznej skrzynki, jak i podanie danych osobowych. To dla nas najbardziej optymalna forma rozpatrywania spływających zawiadomień, a także najbezpieczniejsza forma komunikacji. Każdy sygnalista może być pewien, że dane osobowe oraz szczegóły zgłaszanej sprawy pozostaną utajnione. Zapewniamy pełną poufność.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że ten system zgłoszeń naruszeń i nieprawidłowości nie może być wykorzystywany do celowych pomówień oraz świadomego składania fałszywych informacji.

Jakie zdarzenia należy raportować?

Stworzyliśmy dla Państwa System, który umożliwia zgłaszanie poważnych nieprawidłowości dotyczących przedsiębiorstwa, takich jak np. przypadki łapownictwa, defraudacji czy podejrzane operacje finansowe. To właśnie tego rodzaju nieprawidłowości powinny być raportowane przy użyciu formularza zgłoszeniowego lub bezpiecznej skrzynki.

Anonimowość

Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym można zadbać o swoją anonimowość. Po pierwsze, w celu złożenia zgłoszenia należy wybrać inny komputer niż firmowy, który stanowi własność pracodawcy lub został przez niego udostępniony. Podobnie, w trakcie składania zgłoszenia, nie należy korzystać sieci firmowej/wewnętrznej.

Po drugie, polecamy wejść do niniejszego systemu poprzez skopiowanie lub wpisanie adresu URL bezpośrednio w oknie przeglądarki. Nie zaleca się klikania w łącze.

Podanie swoich danych osobowych jest dobrowolne i opcjonalne.

Założenie bezpiecznej skrzynki

Bezpieczna skrzynka to miejsce, z którego możesz wysłać zgłoszenie o naruszeniu, a także odebrać wszystkie dalsze wiadomości, które otrzymasz w tej sprawie. Po założeniu skrzynki otrzymasz numer sprawy oraz hasło. Dzięki tym danym będziesz mógł zalogować się ponownie do swojej bezpiecznej skrzynki i śledzić przebieg postępowania. 
Wszystkich sygnalistów/informatorów zachęcamy do podawania swoich danych osobowych oraz danych osobowych uczestniczących w zgłaszanym zdarzeniu, gdyż zazwyczaj pomaga to rozwiązać zgłoszoną sprawę. Komunikacja może być także prowadzona z zachowaniem pełnej anonimowości, jeśli taka jest wola informatora.

Prześlij zgłoszenie
lub przejdź do skrzynki kontaktowej
Korespondencja

Wolisz zgłosić nieprawidłowość przy pomocy poczty tradycyjnej?

Kieruj korespondencję na poniższy adres:

WIELTON S.A.
Zgłoszenie – Sygnał
Dział Audytu Wewnętrznego
ul.Rymarkiewicz 6, 98-300 Wieluń

Zastanawiasz się jak wyglądają procedury rozpatrywania naruszeń? Dowiedz się więcej.

Pobierz plik